Uralistica

Valaki hallotta-e ezt a nevet? Ez egy magyar kutató, Finnországban lakik és egy könyvének az orosz forditása jut kezembe.
A kutató bizonyos gondolatai elég érdekesek számomra meg bizonyos tételei vitathatóak.
Azt állitja, hogy a magyar szó feleség két szótagból alakult ki – fél meg ség.
A kutató azt állítja, hogy a finnigoroknál gyakran előfordul a FÉL fogalom, szótő.
Szerinte, feled, feledkezik, felekezik szavak a fél szóból alakultak ki. Sajnos, nem tudom megvizsgálni igáz-e, mert nincsen értelmező szótáram, ha bárki tudja, írjf, legyen szíves.

Egy másik finnugor gondolkodás jelleme, szerinte, hogy a finnugorok nem szoktak röviden válaszolni a kérdésre, a kérdés szavakat használva felelnek, mondjuk, a szerző példája,
- Nehéz volt-e csomag? – Nehéz.
A magyar tankönyvek viszont úgy „tanítják”, hogy „Igen” válasz helyes, ami tejesen nem magyarosnak hangzik, Kádár szerint.
Mennyire igáz ez a tezís?

Просмотров: 227

Ответы на эту тему форума

sajnos nem tudok segíteni, sose halottam róla, de a fentiekkel egyetértek :) a feleség szó nagyon valószinű a fél és a ség-ből alakult ki. És ami rövid válaszokat illeti... nem is tudom, sose fordítottam figyelmemet... de most már fogom :)

RSS

© 2022   Created by Ortem.   При поддержке

Эмблемы  |  Сообщить о проблеме  |  Условия использования